Podpis kwalifikowany

Nowoczesna forma podpisu. W 100% zastępuje podpis tradycyjny.

Czym jest kwalifikowany podpis elektroniczny?

Z pewnością słyszałeś już o czymś takim, jak kwalifikowany podpis elektroniczny. Możliwe, że używa go ktoś w Twojej firmie czy znajomi. Czy jednak wiesz, jakie sprawy możesz dzięki niemu załatwić? Kwalifikowany podpis elektroniczny to zaawansowana forma e-podpisu, która posiada taką samą moc prawną, jak wariant złożony własnoręcznie. Jego poświadczenie odbywa się za pomocą certyfikatu kwalifikowanego, którego zadaniem jest weryfikacja użytkownika.

Korzyści wynikające z używania podpisu elektronicznego

Oszczędność

Oszczędź czas i pieniądze. Złożenie podpisu lub pieczęci zajmie Ci dosłownie chwilę, a dokument prześlesz online bez ponoszenia kosztów druku i wysyłki kurierskiej bądź pocztowej.

Bezpieczeństwo

Podpisuj dokumenty bezpiecznie. Dokumenty podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną zachowują integralność, autentyczność i mają pełną moc prawną. To zabezpieczy Cię przed fałszerstwem, kradzieżą tożsamości oraz zapewni pełną zgodność z obowiązującymi przepisami.

Szybkość i wygoda

Przyspiesz procesy w swojej firmie. Złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub kwalifikowanej pieczęci elektronicznej jest szybkie i sprawne.
Zrobisz to z każdego miejsca na Ziemi.

Nowoczesność

Przejdź w swojej firmie na elektroniczny obieg dokumentów i wprowadź swój biznes w świat cyfrowy. To trend, od którego nie ma odwrotu.

Zaufanie

Nasze usługi są zgodne z europejskimi wymogami eIDAS, polską Ustawą zdnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej, a także z międzynarodowymi standardami potwierdzonymi niezbędnymi certyfikatami. Ich moc prawna rozciąga się na cały teren Unii Europejskiej.

W jakich sytuacjach można stosować podpis kwalifikowany?

  • Zdalne podpisywanie dokumentów każdego typu – urzędowych, prywatnych czy biznesowych.
  • Skuteczne, zdalne podpisywanie umów cywilnoprawnych.
  • Składanie deklaracji ZUS i podatkowych do US.
  • Wysyłanie dokumentów finansowych i sprawozdawczych, w tym GIODO, CEIDG czy KRS – podpis kwalifikowany jest także respektowany w postępowaniach sądowych.
  • Podpisywanie i przesyłanie faktur drogą online.
  • Rejestracja i zabezpieczenie udziału w aukcjach oraz przetargach, podpisywanie dokumentacji przetargowej.
  • Przekazywanie Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK.
  • Przekazywanie Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK.
  • Potwierdzenie tożsamości przed urzędami – podpis weryfikuje, kim jesteś i pozwala Ci załatwiać sprawy administracyjne bez wychodzenia z domu.
  • Kwalifikowany podpis elektroniczny jest respektowany w pozostałych państwach Unii Europejskiej.

Podpis kwalifikowany – jak wygląda procedura jego użycia?

W takim wypadku będzie Ci potrzebne niewielkie urządzenie przypominające pendrive – jest to czytnik kart oraz karta kryptograficzna (w kształcie karty SIM), na której w bezpieczny sposób zostaje zapisany indywidualny certyfikat; po włożeniu do czytnika zostaje odczytana przez odpowiednie oprogramowanie.
Certyfikat jest generowany i zapisywany na karcie w Twojej obecności. Stroną formalną i techniczną zajmuje się weryfikator, czyli przeszkolony specjalista. Dba on o to, by dane w certyfikacie zgadzały się z informacjami w dowodzie osobistym.
Dysponując czytnikiem i kartą z certyfikatem możesz złożyć kwalifikowany podpis elektroniczny na dokumencie. Wystarczy wpiąć urządzenie do portu komputera, podać ustalony wcześniej PIN, który potwierdzi tożsamość osoby podpisującej i gotowe! Każdy dokument z e-podpisem może zostać dodatkowo zabezpieczony – nie można w niego ingerować, dzięki czemu zachowana zostaje jego forma prawna.

Podpis kwalifikowany chmurowy EC Signer

Chcesz uniknąć konieczności korzystania z fizycznego urządzenia?

Chmurowy podpis kwalifikowany ECsigner to najnowocześniejsza wersja powszechnego podpisu kwalifikowanego. Wyróżnia go przede wszystkim możliwość składania podpisu elektronicznego bez użycia fizycznego narzędzi w postaci karty kryptograficznej i czytnika. Od teraz możesz je zastąpić własnym smartfonem z aplikacją mobilną ECSigner.
Moc prawna tego podpisu kwalifikowanego jest równoważna z podpisowi własnoręcznemu i formie pisemnej. Posiada on certyfikat kwalifikowany, który umożliwia identyfikację i weryfikacje osoby składającej podpis.
Zakres użycia, obsługi i stosowania elektronicznego podpisu ECSigner w zewnętrznych systemach państwowych i programach firm trzecich, jest identyczna jak standardowego podpisu na karcie kryptograficznej. Dzięki czemu za pomocą takiego podpisu możesz załatwiać sprawy prywatne, firmowe lub wykorzystywać do komunikacji z administracją.

Dlaczego warto kupić kwalifikowany podpis elektroniczny w IDHOST.PL?

Zaufany Partner EuroCert
Działamy jako oficjalny Partner marki Eurocert, cenionego centrum cyfryzacji.
Możliwość zamówienia pomocy do firmy
Problemy techniczne? Nasi specjaliści szybko zjawią się na miejscu!
Pomoc w instalacji i szkoleniu personelu
Nigdy nie pozostawiamy naszych Klientów bez pomocy. Możesz liczyć na pełne wdrożenie systemu w firmie i szkolenie z jego obsługi.

Cennik

Chcesz uniknąć konieczności korzystania z fizycznego urządzenia?

Nazwa produktu Okres wazności Cena netto za 1 szt.
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw token lub classic) 1 rok 249,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw token lub classic) 2 lata 309,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw token lub classic) 3 lata 419,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw SIM lub standard) 1 lata 199,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw SIM lub standard) 2 lata 259,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw SIM lub standard) 3 lata 369,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany ECSigner 1 lata 309,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany ECSigner 2 lata 259,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany ECSigner 3 lata 359,00 + 40

Wejdź do cyfrowego świata XXI wieku i wybierz kwalifikowany podpis elektroniczny od IDHOST.PL!